Jdi na obsah Jdi na menu
 


V čele obce je žena!

9. 11. 2010

Celá 3 volební období (tedy 12 let) strávil ve funkci strarosty pan František Kačena. Nyní byl opět zvolen zastupitelem, ale starostou již není.

Na ustavujicím zastupitelstvu, v pondělí 8. 11. 2010, byla novou starostkou zvlolena paní Eva Guttmannová (dosud vedoucí místní pošty). Do funkce byla zvolena nejmenší možnou většinou potřebnou pro zvolení, tedy 5 hlasy z 9 možných (5 zastupitelů bylo pro a 4 se zdrželi). Starostka byla pro svoji funkci uvolněna.

Stejným poměrem hlasů byl zvolen do funkce místostarosty pan Miloš Sehnal, který tak naváže na předchozí 3 roky působení na tomto postu (tehdy nahradil pana Josefa Konývku, který odstoupil). Místostarosta bude pracovat jako neuvolněný člen zastupitelstva.

V obou případech byl podán jako protinávrh pro tyto funkce pan Jaroslav Švanda, ale k hlasování ani jednou již nedošlo.

Dále byli voleni předsedové finančního a kontrolního výboru. Na každý z postů byl podán pouze jeden návrh, který vždy prošel 8 hlasy PRO ( zdržel se vždy pouze navržený kandidát pro tuto pozici).

Předsedou finančního výboru se stal Ing. Pavel Žatečka a v čele kontrolního výboru je paní Jana Kotková. Členové výborů budou jmenováni na dalším zasedání zastupitelstva, jehož termín zatím není určen.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář